Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolski sektor gamingowy - raport 2020 - jęz. angielski

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2021-05-31 15:16:13
raport, polska, gaming

Zapraszamy do lektury anglojęzycznego raportu nt. sektora gamingu w Polsce. Publikacja zawiera również prezentację ponad 150 profili polskich firm z branży.

 

[fragment raportu]

 

Gry komputerowe, a dokładniej gamedev (z ang. video game development), to stosunkowo młoda i jednocześnie najdynamiczniej rozwijająca się obecnie branża przemysłu kreatywnego.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat branża gamedev rozwinęła się na niewyobrażalną skalę. Biorąc pod uwagę fakt, iż ludzie coraz częściej poszukują rozrywki w świecie wirtualnym, jej dalsze perspektywy rozwoju wydają się być równie optymistyczne. Już dziś na świecie jest ponad 2 miliardy graczy, a w ciągu najbliższych kilku lat globalna wartość rynku gier komputerowych przekroczy 200 miliardów $.

Przychody polskiej branży gamedev to ponad 500 mln EUR, przy czym eksport gier generuje prawie 96% tej kwoty, co doskonale pokazuje międzynarodowy potencjał tego sektora naszej gospodarki.

Wraz ze stale powiększającą się społecznością graczy i dynamicznym rozwojem eksportu możemy zauważyć coraz większe zainteresowanie młodych ludzi kształceniem związanym z programowaniem gier. Aktualnie uczelnie w Polsce oferują 60 kierunków studiów związanych z branżą gier komputerowych a ponad połowa z nich- kształci programistów.

Niniejsza publikacja ma na celu przybliżyć Państwu charakterystykę polskiej branży gamedev, jej historię, potencjał i mocne strony. Naszym celem było przekonanie odbiorców, że polska branża gier to nie tylko produkcje AAA, które w ostatnich latach święciły triumfy na arenie międzynarodowej, ale także doskonałe symulatory, gry zaangażowane a także duży sektor oferujący external development, assets production, localization, quality assurance, video production.

W 2020 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości miała wspólnie z Ministerstwem Rozwoju przygotować narodową prezentację przemysłu gamedev na jednym z największych wydarzeń branżowych – targach Gamescom w Kolonii. Epidemia COVID-19 pokrzyżowała nam plany, ale jestem przekonana że spotkamy się z Państwem podczas kolejnej edycji tego wydarzenia wraz z całą grupą wspaniałych polskich twórców gier.

W międzyczasie zachęcam Państwa do zapoznania się z przygotowaną publikacją i zapraszam do kontaktu z polskimi firmami z branży.

 

Małgorzata Oleszczuk,

Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

 


 

Pełna treść raportu (ENG)

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

CAŁKOWITY MARKETING DLA FIRM

POZYSKIWANIE KLIENTÓW - CAŁKOWITY MARKETING DLA FIRM
Polska - Piszczac 2021-06-14 Dodał: Piotr Omelańczuk IT/ICT, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny ogólnego przeznaczenia, Pozostały sprzęt elektryczny Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Strony Internetowe - Tworzenie Stron Internetowych, Projektowanie Stron WWW

Zadbaj o wizerunek firmy, poprzez nowoczesną dopasowaną do wszystkich najnowszych standardów stro...
Polska - Kuryłówka 2021-06-07 Dodał: Marcin Lewandowski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert