Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolski sektor gamingowy - raport 2020 - jęz. angielski

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2021-05-31 15:16:13
raport, polska, gaming

Zapraszamy do lektury anglojęzycznego raportu nt. sektora gamingu w Polsce. Publikacja zawiera również prezentację ponad 150 profili polskich firm z branży.

 

[fragment raportu]

 

Gry komputerowe, a dokładniej gamedev (z ang. video game development), to stosunkowo młoda i jednocześnie najdynamiczniej rozwijająca się obecnie branża przemysłu kreatywnego.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat branża gamedev rozwinęła się na niewyobrażalną skalę. Biorąc pod uwagę fakt, iż ludzie coraz częściej poszukują rozrywki w świecie wirtualnym, jej dalsze perspektywy rozwoju wydają się być równie optymistyczne. Już dziś na świecie jest ponad 2 miliardy graczy, a w ciągu najbliższych kilku lat globalna wartość rynku gier komputerowych przekroczy 200 miliardów $.

Przychody polskiej branży gamedev to ponad 500 mln EUR, przy czym eksport gier generuje prawie 96% tej kwoty, co doskonale pokazuje międzynarodowy potencjał tego sektora naszej gospodarki.

Wraz ze stale powiększającą się społecznością graczy i dynamicznym rozwojem eksportu możemy zauważyć coraz większe zainteresowanie młodych ludzi kształceniem związanym z programowaniem gier. Aktualnie uczelnie w Polsce oferują 60 kierunków studiów związanych z branżą gier komputerowych a ponad połowa z nich- kształci programistów.

Niniejsza publikacja ma na celu przybliżyć Państwu charakterystykę polskiej branży gamedev, jej historię, potencjał i mocne strony. Naszym celem było przekonanie odbiorców, że polska branża gier to nie tylko produkcje AAA, które w ostatnich latach święciły triumfy na arenie międzynarodowej, ale także doskonałe symulatory, gry zaangażowane a także duży sektor oferujący external development, assets production, localization, quality assurance, video production.

W 2020 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości miała wspólnie z Ministerstwem Rozwoju przygotować narodową prezentację przemysłu gamedev na jednym z największych wydarzeń branżowych – targach Gamescom w Kolonii. Epidemia COVID-19 pokrzyżowała nam plany, ale jestem przekonana że spotkamy się z Państwem podczas kolejnej edycji tego wydarzenia wraz z całą grupą wspaniałych polskich twórców gier.

W międzyczasie zachęcam Państwa do zapoznania się z przygotowaną publikacją i zapraszam do kontaktu z polskimi firmami z branży.

 

Małgorzata Oleszczuk,

Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

 


 

Pełna treść raportu (ENG)

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Pompy ciepła

Pompy ciepła Katowice to popularne urządzenia grzewcze, które są w stanie pobierać energię ciepln...
Polska - SZCZECIN 2022-02-06 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

SEO co to jest

Obecność firmy w Internecie to współcześnie jedna z podstaw jej efektywnego prowadzenia. SEO co t...
Polska - SZCZECIN 2021-12-27 Dodał: Adam grabowski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert