Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProfesjonalna księgowość dla firm Grajewopl
Udostępnij Drukuj Pobierz PDF
Osoba kontaktowa
Anna Jankowska
ksiegowo.24@gmail.com
https://www.ebiuro24.net/

Język komunikacji:


Opis przedmiotu zamówienia

Biuro rachunkowe Grajewo


Profesjonalna obsługa księgowa dla Twojej firmy

Posiadanie firmy łączy się z potrzebą prowadzenia księgowości. Na bazie dokumentów księgowych ewidencjonowane są wszystkie wydarzenia finansowe zachodzące w firmie, za sprawą czego zdecydowanie łatwiej analizować wydatki. Dokumenty księgowe zawierają m.in. dane na temat sprzedaży i zakupów, inwestycji czy wydatków przedsiębiorstwa i dane z działu podatków albo pensji pracowników. Dlatego nasze Biuro rachunkowe Grajewo oferuje każdej zainteresowanej firmie doskonale dopasowane do potrzeb usługi. W zależności od charakteru i wielkości firmy, podpowiemy jaka forma prowadzenia księgowości w Grajewie będzie dla danego przedsiębiorcy najlepsza.


Istnieją dwa podstawowe sposoby prowadzenia rozliczeń księgowych, są to: pełna księgowość, inaczej księga handlowa oraz księga przychodów i rozchodów, czyli księga podatkowa. Przepisy wskazane w ustawie o rachunkowości określają, jakie przedsiębiorstwa muszą mieć księgę handlową, a którym wystarczy księga przychodów i rozchodów. W zależności od działalności i od charakteru firmy oraz przychodu rocznego.


Prowadzenie księgowości Grajewo


Księga handlowa to najobszerniej rozbudowana forma rozliczeń. Przez dokładne informacje określa finansową sytuację przedsiębiorstwa: rentowność, płynność oraz finansową gospodarność. Na bazie pełnej księgowości przedsiębiorstwo rozlicza się z organami podatkowymi. Nasze biuro rachunkowe Grajewo od lat zajmuje się prowadzeniem księgowości, dlatego na przestrzeni lat działalności zyskaliśmy szerokie grono klientów. Zgodnie z ustawą o rachunkowości do posiadania pełnej księgowości zobowiązane są m.in. spółki handlowe w tym kapitałowe, osobowe i spółki w organizacji, stowarzyszenia oraz fundacje, a także powiaty, województwa, gminy oraz ich związki. Ponadto księgę handlową prowadzą osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, jeżeli we wcześniejszym roku obrotowym ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych miały co najmniej równowartość 2.000.000 euro w złotówkach.


Z kolei księga przychodów i rozchodów jest formą uproszczonej księgowości. Wpisy dotyczące rozchodów i przychodów muszą obejmować w tym przypadku rejestr dochodów, przychodów i kosztów z rozbiciem na podatkowe zwolnienia. Do zestawień w księdze przychodów i rozchodów muszą być dodane też ewidencje trwałych środków, pracowników, a oprócz tego wykaz dochodów zwolnionych z podatku we wcześniejszych latach. Księgę przychodów i rozchodów prowadzą osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz partnerskie spółki, jakich przychód pełnego roku nie przewyższa 2.000.000 euro w złotówkach.


Sposób prowadzenia księgowości zależy od obszaru działalności firmy, wielkości, charakteru i struktury. O tym, któremu sposobowi prowadzenia księgowości musi podlegać dana działalność gospodarcza zawsze można omówić ze specjalistą. Na przykład zakładając firmę z pomocą księgowej, przedsiębiorca z łatwością uzyska porady od księgowej, która metoda okaże się najodpowiedniejszą.


Jeżeli nie masz pewności, jaką formę księgowości powinieneś wybrać, skontaktuj się z nami. Nasze biuro rachunkowe Grajewo/ specjalizuje się w pomocy przedsiębiorcom. Odpowiadamy na trudne pytania i dbamy o to, by nasze księgowe były zawsze przygotowane i otwarte na nową współpracę.


Księgowość elektroniczna


Podobnie jak w innych dziedzinach, w księgowości także powstają nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dużym udoskonaleniem w prowadzeniu biznesu są specjalne programy komputerowe, gwarantujące profesjonalne prowadzenie księgowości. Biuro rachunkowe Grajewo idzie z postępem czasu, co oznacza, że naszym celem jest świadczenie najwyższej jakości usług księgowych, przy zastosowaniu nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań. Zwykle tego typu programy da się wykupić na własność lub w abonamencie. Duża liczba biur rachunkowych korzysta z takich programów, głownie ze względu na to, że elektroniczna księgowość jest ogromnym ułatwieniem dla pracy samej księgowej, ale także wygody przedsiębiorcy. Wśród różnych opcji w elektronicznej księgowości zawierają się: możliwość szybkiego i sprawnego przekazywania, wystawiania, a także kompletowania dowodów księgowych, edycji planów kont, prostego wglądu w finanse lub wglądu w informacje o składkach i podatkach ZUS. Z reguły program księgowości elektronicznej jest wyjątkowo prosty w obsłudze, a wszelkie aktualizacje dbają, aby program był ciągle zgodny z aktualnymi przepisami.
Informacje uzupełniające

Jak współpracować z naszym biurem rachunkowym w Grajewie?


Pierwszym dobrym krokiem na pewno będzie kontakt 😊. Metody współpracy z księgową są zróżnicowane. W wypadku dużych firm, w których jest bardzo dużo wytwarzanych dowodów księgowych, najbardziej korzystne będzie zaangażowanie własnej księgowej (albo nawet zatrudnienie pełnego działu księgowego) na etat. Dlatego też nasze biuro rachunkowe w Grajewie skupia się przede wszystkim na średnich i mniejszych firmach. Jeżeli prowadzisz firmę, nawiąż współpracę z biurem rachunkowym. Niezbędne we współdziałaniu z księgową jest określenie narzędzi, z których będą korzystać dwie strony, aby w szybki sposób przekazywać dokumenty oraz podejmować działania w księgowości. Należy też bezwzględnie przestrzegać terminów, ze względu na to wszystkie dokumenty, za każdym razem skompletowane i jak najpoprawniej opisane powinny dotrzeć do księgowej we właściwym czasie. Co więcej konieczna jest również dobra komunikacja. Komponentem komunikacji rzutującym na dobrą współpracę, na który trzeba zwrócić uwagę jest szybki przepływ informacji. Księgowa musi posiadać dojście do najważniejszych informacji finansowych oraz sytuacji przedsiębiorstwa, by móc rzetelnie wypełniać swoją pracę.


http://www.ebiuro24.net/CPV


  • Usługi księgowe
  • Usługi księgowania
Typ oferty
Kooperacja
Kraj
Polska
Termin składania ofert
13.03.2022
Ważna od
14.09.2021
Branże
Usługi finansowe, Tekstylia, Handel, Pozostałe branże, Transport i logistyka, Odzież i obuwie, Wyposażenie wnętrz, Wyroby skórzane, Wyroby z drewna (bez mebli), Dywany i dekoracje, Ochrona środowiska, Papier, Turystyka, sport i rekreacja, Budownictwo i architektura, Kosmetyki, Maszyny i urządzenia, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Przemysł drzewny i papierniczy, Sektor kreatywny, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Zdrowie i medycyna, Media i reklama, IT/ICT,
Nabywcy poza granicami kraju
NIE

Inne oferty i przetargi

Konferansjer międzynarodowy


DJ, który rozkręci imprezę

branże: Muzyka,Film,Organizacja targów i wydarzeń,Instrumenty muzyczne
data: 10.10.2021 - 01.04.2022