Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAnkieta dla firm z sektora cyberbezpieczeństwa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2022-01-20 14:03:56
cyberbezpieczeństwo, ke, komisja europejska, ebi, europejski bank inwestycyjny, ankieta

W imieniu ośrodka Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zachęcamy do wypełnienia ankiety dot. Europejskiej Platformy Inwestycyjnej w zakresie Cyberbezpieczeństwa.

Cyberbezpieczeństwo staje się coraz ważniejsze dla firm niezależnie od wielkości, branży czy położenia geograficznego. Podmioty zajmujące się cyberbezpieczeństwem stoją przed wieloma wyzwaniami, a problem z dostępem do finansowania stanowi jedną z barier rozwoju ich działalności.

Grupa Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Komisja Europejska chcą ocenić potrzebę stworzenia Europejskiej Platformy Inwestycyjnej w zakresie Cyberbezpieczeństwa (European Cybersecurity Investment Platform -ECIP), która zapewniłaby dodatkowe finansowanie sektora cyberbezpieczeństwa. W tym celu przygotowano specjalne badanie ankietowe skierowane do firm aktywnie działających na rynku cyberbezpieczeństwa – zarówno mikroprzedsiębiorstw, MŚP, spółek o średniej kapitalizacji, jak i dużych firm.

Celem ankiety jest zbadanie możliwości stworzenia platformy inwestycyjnej wspierającej wzrost małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się cyberbezpieczeństwem, co umożliwiłoby im rozwój, pozostanie w Europie i konkurowanie na rynku globalnym. Inicjatywa ta obejmowałaby również współpracę z różnymi ośrodkami cyfrowymi i innowacyjnymi w celu zapewnienia pomocy technicznej i wsparcia firmom.

Ankieta obejmuje także kwestie dotyczące sposobów zachęcania do dodatkowych inwestycji prywatnych poprzez udostępnianie informacji na temat unijnego rynku cyberbezpieczeństwa oraz możliwości tworzenia dedykowanych programów wsparcia pomocy technicznej dla inwestorów i firm.

Badanie ma na celu lepsze zrozumienie ekosystemu cyberbezpieczeństwa w Europie, w szczególności wyzwania stojące przed firmami z tego sektora oraz pomoc w opracowaniu zaleceń wspierających rozwój tego ważnego sektora. Badanie trwa do 4 marca 2022 r.

Link do interaktywnej ankiety

Ankieta dostępna jest w języku angielskim.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Pompy ciepła

Pompy ciepła Katowice to popularne urządzenia grzewcze, które są w stanie pobierać energię ciepln...
Polska - SZCZECIN 2022-02-06 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

SEO co to jest

Obecność firmy w Internecie to współcześnie jedna z podstaw jej efektywnego prowadzenia. SEO co t...
Polska - SZCZECIN 2021-12-27 Dodał: Adam grabowski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert