Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJuż jest zaktualizowany raport o branży gamingowej w Polsce!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2021-10-07 12:55:06
raport, polska, gaming, parp, polska agencja rozwoju przedsiębiorczości

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem anglojęzycznego raportu nt. sektora gier w Polsce, przygotowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii i Technologii i Technologii i Technologii i Technologii i Technologii i Technologii, Game Industry Conference i Fundacji Indie Games Polska.

„The game industry of Poland – report 2021” to drugie wydanie opracowanej przez PARP publikacji mającej przybliżyć międzynarodowej społeczności polską branżę gier. Przygotowany w ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej raport zawiera zaktualizowane dane statystyczne uwzględniające okres pandemii , w którym funkcjonowała cała światowa gospodarka.

Celem tegorocznej edycji raportu było nie tylko podkreślenie niezaprzeczalnie wysokiej pozycji krajowego gamedevu w środowisku międzynarodowym, ale także pokazanie innych mocnych stron branży, w której odnosimy sukcesy na arenie międzynarodowej, między innymi w takich dziedzinach jak dystrybucja, lokalizacja gier, external development, assets production, czy quality assurance.

Gry komputerowe, a dokładniej gamedev (z ang. video game development), to stosunkowo młoda i jednocześnie najdynamiczniej rozwijająca się obecnie branża przemysłu kreatywnego. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat branża gamedev rozwinęła się na niewyobrażalną skalę. Tylko w 2020 r. Polsce przychody sektora, rozumianego jako produkcja gier wyniosły 969 milionów euro. Biorąc pod uwagę fakt, iż ludzie coraz częściej poszukują rozrywki w świecie wirtualnym, jej dalsze perspektywy rozwoju wydają się być równie optymistyczne.

Wraz ze stale powiększającą się społecznością graczy i dynamicznym rozwojem eksportu możemy zauważyć coraz większe zainteresowanie młodych ludzi kształceniem związanym z programowaniem gier. Aktualnie uczelnie w Polsce oferują 60 kierunków studiów związanych z branżą gier komputerowych a ponad połowa z nich kształci programistów.

Polskie gry komputerowe stają się, z roku na rok, nie tylko popularniejsze, ale również bardziej rozbudowane, zarówno w warstwie wizualnej, jak też fabularnej. Pojawiają się nowe tytuły, często tworzone przez małych, niezależnych deweloperów, które zaskakują ciekawymi koncepcjami i nowatorskim podejściem do tematyki. Wiele polskich gier, poza rozrywką, dostarcza wiedzy i umiejętności, które mogą być przez odbiorców wykorzystywane w realnym świecie.

Pobierz raport

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Księgowość online

Księgowość dla przedsiębiorców Prowadzenie firmy wiąże się wprost z koniecznością prowa...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Gabinet kosmetyczny

Gabinet kosmetyczny – zabiegi kosmetologii medycznej Elight Kosmetologia medyczna Powstań...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert