Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuITmatch: kilkaset podmiotów z całego świata bierze udział w organizowanych przez PARP spotkaniach online dla branży IT/ICT

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2021-05-25 13:40:19
it, b2b, matchmaking, spotkania, parp

Ruszyły spotkania b2b online dla branży IT/ICT podczas wirtualnej giełdy kooperacyjnej ITmatch, która odbywa się 25 maja br. Wydarzenie jest organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Branżowego Programu Promocji IT/ICT. W jego organizację włączyły się również ośrodki sieci Enterprise Europe Network (której PARP jest członkiem) z Polski i z całego świata, promując je wśród lokalnych firm.

– Do udziału w wydarzeniu zgłosili się uczestnicy z 44 państw – 83 z Polski i aż 254 z pozostałych krajów. Uczestnicy do ostatniej chwili mogli wysyłać i akceptować zaproszenia do rozmów. W ciągu pierwszych dziewięćdziesięciu minut odbyło się już 69 spotkań – mówi Sławomir Biedermann z Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości PARP.

Wirtualny charakter wydarzenia nie tylko pozwala wypełnić pustkę po stacjonarnych wydarzeniach branżowych, które nie mogą się odbywać ze względu na pandemię, ale też ułatwia dotarcie do partnerów biznesowych z odległych zakątków świata – w ITmatch biorą udział podmioty między innymi z takich państw jak Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Rumunia, jak również Tunezja, Sri Lanka, Stany Zjednoczone czy Tajwan.

Dla polskich przedsiębiorców z branży to niepowtarzalna okazja do nawiązania relacji biznesowych z zagranicznymi partnerami. – Wirtualne spotkania B2B na przestrzeni ostatniego roku stały się dominującą formą spotkań z nowymi klientami i uczestniczyliśmy już w wielu takich wydarzeniach. Ich charakterystyka jest w naturalny sposób bardzo różna od tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni, jednak ma to też swoje plusy, m. in. możliwość uczestnictwa w większej ilości spotkań ze względu na brak wielogodzinnych podróży – mówi Mikołaj Glinka z firmy Cross BrainMade w Warszawie, będącej jedną z kilkuset podmiotów biorących udział w ITmatch.

Z kolei jego kolega z firmy Cross, Tomasz Rabong, który również bierze udział w ITmatch, dodaje: – Jest to cenna inicjatywa, warta kontynuacji i pozwalająca nam na uzupełnienie kontaktów ze świata rzeczywistego. Naszym celem w ramach udziału w wydarzeniu jest pozyskanie klientów i ewentualnie partnerów do synergii w zakresie budowania ofert.

Branża IT/ICT jest jedną z polskich specjalności eksportowych. Ze sprzedaży zagranicznej pochodzi ponad 40% przychodów branży. Branża IT/ICT stanowi ok. 8% polskiego PKB. Pracuje w niej 450 tys. osób, z czego trzy czwarte w sektorze usług. Co roku liczba pracowników rośnie o ok. 6%. Krajowy rynek tworzy około 60 tys. firm, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspiera promocję branży na zagranicznych rynkach w ramach Branżowego Programu Promocji, organizując w jej ramach m.in. stoiska narodowe na największych wydarzeniach targowo-konferencyjnych na świecie, a także (w czasach pandemii) wydarzenia b2b online o globalnym charakterze, jakim jest ITmatch.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Księgowość online

Księgowość dla przedsiębiorców Prowadzenie firmy wiąże się wprost z koniecznością prowa...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Gabinet kosmetyczny

Gabinet kosmetyczny – zabiegi kosmetologii medycznej Elight Kosmetologia medyczna Powstań...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert