Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJak korzystać z portalu Access2Markets – szkolenie Komisji Europejskiej online dla polskich MŚP

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2021-05-07 13:27:35
access2markets, szkolenie, mśp, komisja europejska, eksport

Access2Markets to platforma adresowana do europejskich małych i średnich przedsiębiorstw, który zapewnia szybki dostęp do informacji o warunkach handlowych UE z resztą świata. Zachęcamy do udziału w szkoleniu online dedykowanemu polskim MŚP, poświęconemu korzystaniu z tego portalu.

O platformie Access2Markets

Portal Access2Markets został uruchomiony prezez Komisję Europejską 13 października 2020 r.

Łączy on w sobie informacje z bazy danych dostępu do rynków (Market Access Database „MADB”) oraz „Trade Helpdesk”, wprowadzając wiele nowych funkcji i informacji.

Access2Markets to kompleksowa platforma przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw, zapewniający szybki dostęp do informacji o warunkach handlowych UE z resztą świata – eksportu i importu na ponad 120 zagranicznych rynków.

Portal dostarcza wszelkich informacji o wybranych produktach i umowach handlowych UE a także poradniki, filmy instruktażowe oraz wiele więcej – we wszystkich oficjalnych językach UE.

Ponadto, na portalu znajduje się nowe narzędzie do oceny reguł pochodzenia produktu ROSA (Rules of Origin Self-Assessment), które filtruje i wyjaśnia zasady „narodowości ekonomicznej”, a lista kontrolna pomaga określić odpowiednie zasady do wybranego produktu.

Użytkownicy mogą również używać portalu do zgłaszania napotykanych barier handlowych.

Aby zapewnić łątwiejsze zapoznanie się z portalem przez europejską społeczność biznesową, Komisja Europejska organizuje szereg warsztatów dla przedstawicieli biznesu oraz powiązanych organizacji w różnych państwach członkowskich. Warsztaty dla polskich przedsiębiorców odbędą się 12 maja br. w formule online.

Szczegóły szkolenia

Szkolenie odbędzie się online 12 maja 2021 r., w godzinach 9:00-13:00. Zapisy prowadzone są do 10 maja br.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz rejestracyjny online.

Po rejestracji otrzymacie e-mail z linkiem do platformy WebEx.

Program szkolenia (pdf)

Oficjalny językiem wydarzenia będzie język polski.

Warsztaty zostaną nagrane i udostępnione uczestnikom w zestawie szkoleniowym wraz z prezentacją PowerPoint użytą podczas warsztatów. Zestaw szkoleniowy pomoże utrwalić zdobytą wiedzę i może być pomocny w szkoleniach wewnętrznych prowadzonych przez uczestników warsztatów. Nagranie może być również wykorzystane przez Komisję Europejską do celów informacyjnych i udostępnione publicznie.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Księgowość online

Księgowość dla przedsiębiorców Prowadzenie firmy wiąże się wprost z koniecznością prowa...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Gabinet kosmetyczny

Gabinet kosmetyczny – zabiegi kosmetologii medycznej Elight Kosmetologia medyczna Powstań...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert