Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRuszył nabór w konkursie "Internacjonalizacja MŚP"

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2021-04-08 16:11:03
parp. dofinansowanie, po pw, internacjonalizacja

Od 7 kwietnia 2021 r. można składać wnioski w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie kosztów wprowadzenia na nowe rynki zagraniczne produktów lub usług. Konkurs adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województw Polski Wschodniej.

Firmy ubiegające się o dofinansowanie muszą posiadać siedzibę lub oddział w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim lub podkarpackim. Konkurs jest finansowany z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Dofinansowaniu w konkursie (działanie 1.2 POPW) podlegają projekty wspierające przedsiębiorcę w określeniu jego potencjału w zakresie internacjonalizacji, przygotowaniu przedsiębiorstwa i jego oferty pod kątem eksportu oraz aktywnego poszukiwania partnerów biznesowych w celu wprowadzenia produktów na wybrane rynki zagraniczne.

Przedsiębiorca musi posiadać co najmniej jeden produkt (wyrób lub usługę) o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym.

Przeznaczenie dofinansowania

Do dofinansowania kwalifikują się przede wszystkim:

  • koszty związane z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności, jak na przykład koszty usług doradczych i innych usług związanych z internacjonalizacją działalności,
  • koszty udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych,
  • wydatki przeznaczone na nabycie środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych.

Konkurs odbędzie się w ramach jednej rundy. Nabór potrwa od 7 kwietnia do 27 maja 2021 r. Maksymalna kwota dofinansowania projektu wynosi 800 tys. zł – w przypadku wybrania co najmniej jednego rynku docelowego internacjonalizacji spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii albo 550 tys. zł – w przypadku wybrania wyłącznie rynków z Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii. Całkowity budżet konkursu wynosi 50 mln. zł.

„Internacjonalizacja MŚP” to konkurs finansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Więcej informacji na stronie konkursu.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

CAŁKOWITY MARKETING DLA FIRM

POZYSKIWANIE KLIENTÓW - CAŁKOWITY MARKETING DLA FIRM
Polska - Piszczac 2021-06-14 Dodał: Piotr Omelańczuk IT/ICT, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny ogólnego przeznaczenia, Pozostały sprzęt elektryczny Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Strony Internetowe - Tworzenie Stron Internetowych, Projektowanie Stron WWW

Zadbaj o wizerunek firmy, poprzez nowoczesną dopasowaną do wszystkich najnowszych standardów stro...
Polska - Kuryłówka 2021-06-07 Dodał: Marcin Lewandowski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert