Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDostosuj swoje produkty i usługi do osób ze szczególnymi potrzebami

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2021-01-28 18:06:44
dostępność

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach i doradztwie w ramach konkursu „Dostępność szansą na rozwój”.

Przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się, jak dostosować swoje produkty i usługi do osób ze szczególnymi potrzebami. Firmy mogą liczyć na pełne dofinansowanie unijne do szkoleń i doradztwa z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Budżet konkursu wynosi prawie 23 mln zł.

Celem konkursu jest zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości pełnego udziału w życiu społecznym, w tym również swobodnego dostępu do produktów i usług. Aby tak się stało, często niezbędne jest dostosowanie przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do potrzeb osób, które do sprawnego funkcjonowania potrzebują pewnych ułatwień.

Działania szkoleniowo-doradcze, koordynowane przez PARP, realizowane na terytorium całego kraju – w podziale na następujące makroregiony:

  • makroregion nr 1 – województwo: kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie;
  • makroregion nr 2 – województwo: lubelskie, mazowieckie;
  • makroregion nr 3 – województwo: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie;
  • makroregion nr 4 – województwo: łódzkie, opolskie, śląskie;
  • makroregion nr 5 – województwo: dolnośląskie, lubuskie, zachodnio-pomorskie, wielkopolskie.

Zadaniem operatorów, działających w poszczególnych makroregionach, jest realizacja szkoleń i doradztwa dla przedsiębiorców i ich pracowników. Będą one dotyczyły możliwości komercjalizacji produktów i usług, których funkcjonalność uwzględniać będzie potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami.

Produkty, które są wprowadzane na rynek powinny być dostosowane do potrzeb wszystkich osób, także tych z niepełnosprawnościami i ograniczeniami funkcjonalnymi. To samo dotyczy usług, które mogą spełniać wymagania osób ze szczególnymi potrzebami. Tego typu działania pozwolą na zwiększenie liczby potencjalnych klientów bez konieczności ponoszenia dużych nakładów – mówi Szymon Kurek z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP.

Ze szkoleń i doradztwa będzie można skorzystać do 30 września 2022 roku, a w makroregionie nr 2 nawet do 31 października 2022 roku.

Więcej informacji o programie

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Księgowość online

Księgowość dla przedsiębiorców Prowadzenie firmy wiąże się wprost z koniecznością prowa...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Gabinet kosmetyczny

Gabinet kosmetyczny – zabiegi kosmetologii medycznej Elight Kosmetologia medyczna Powstań...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert