Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNowy konkurs COSME dla innowacyjnych MŚP

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2020-12-31 12:49:35
cosme, konkurs, mśp, it

Można już składać wnioski w konkursie, którego celem jest rozwój współpracy między przedsiębiorstwami innowacyjnymi (tzw. tech-savvy) a tradycyjnymi.

Tradycyjne MŚP, aby dostosować się do otoczenia gospodarczego w okresie po kryzysie, powinny skoncentrować się na korzyściach płynących z przyjęcia zaawansowanych technologii, w czym może im pomóc współpraca z innowacyjnymi firmami.

Dlatego głównym celem niniejszego konkursu jest przyczynienie się do szerszego rozpowszechnienia zaawansowanych technologii wśród europejskich małych i średnich firm oraz pobudzenie ożywienia gospodarczego.

Na potrzeby tego konkursu tradycyjne MŚP oraz tech-savvy MŚP są odpowiednio definiowane jako:

  • tradycyjne MŚP to firmy, które nie przyjęły jeszcze nowych technologii i muszą dostosować się do zmienionych łańcuchów wartości i popytu.
  • MŚP o wysokim poziomie zaawansowania technologicznego (tech-savvy) to przedsiębiorstwa posiadające innowacyjne modele biznesowe, które opracowują, produkują i komercjalizują produkty i zastosowania w zakresie zaawansowanych technologii. Ich rozwiązania biznesowe wnoszą do bardziej tradycyjnych MŚP zaawansowaną technologicznie siłę i inteligentne, oparte na dowodach zarządzanie przedsiębiorstwem, zapewniając im tym samym znaczną przewagę konkurencyjną.

W konkursie startować moga nie tylko małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też organizacje klastrów czy centra technologiczne.

Wnioski można składać do 2 lutego 2021 r. poprzez platformę Komisji Europejskiej.

Więcej informacji na temat tego, jak i kto może aplikować, znajdziecie na stronie ośrodka Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Skuteczna agencja SEO

Gdy z roku na rok coraz więcej ruchu organicznego przechodzi do internetu, to wiedz, że to ostatn...
Polska - Wrocław 2020-12-18 Dodał: Bartłomiej Ćwiąkała Doradztwo/consulting/edukacja, IT/ICT, Media i reklama Zobacz ofertę

Pozycjonowanie stron internetowych

SEOEXPERT MAREK STOKOWSKI - jako freelancer SEO zajmuję się usługami zwiększania ruchu organiczne...
Polska - ŁÓDŹ 2020-12-17 Dodał: Marek Stokowski Doradztwo/consulting/edukacja, IT/ICT Zobacz ofertę

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert