Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDotacja na kapitał obrotowy dla średnich przedsiębiorstw - pomoc od PARP w odpowiedzi na COVID-19

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2020-06-12 11:02:43
parp, covid, dotacja

Prowadzisz średnie przedsiębiorstwo, a w związku z pandemią COVID-19 masz problem z płynnością finansową? PARP ogłosiła kolejne narzędzie dla firm. Nabór wniosków ruszy 15 czerwca 2020 r.

 

Celem narzędzia jest wsparcie utrzymania działalności gospodarczej średniego przedsiębiorcy, który na skutek wystąpienia pandemii COVID-19 znalazł się w trudnej sytuacji lub odnotował spadek obrotów o co najmniej 30% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Otrzymane dofinansowanie firmy będą mogły przeznaczyć na koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz te związane z finansowaniem kapitału obrotowego, tj. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

O dofinansowanie może się ubiegać polskie średnie przedsiębiorstwo, czyli podmiot który ma siedzibę lub oddział na terenie Polski, zatrudnia co najmniej 50, lecz mniej niż 250 pracowników, a jego roczny obrót nie przekracza 50 mln euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 mln euro.

Wszystkie informacje pomocne w określeniu swojego statusu i możliwości ubiegania się o dotację znajdziecie na stronie programu.

Maksymalna wartość dofinansowania pojedynczego projektu wynosi prawie 430 tys. złotych. Dofinansowanie stanowi 100% kwoty kosztów kwalifikowalnych, co znaczy, że nie jest wymagany wkład własny od firmy.

Wszystkie szczegóły, w tym link do Generatora Wniosków, znajdziecie na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprawdź stronę naszej agencji SEO BrandRise
link: ...
Pozycjonowanie Toruń - skuteczna Agencja SEO BrandRise document.title = "Pozycjonowanie Toruń 🦄 ...
Polska - Toruń 2020-09-11 Dodał: Konrad Dejewski Doradztwo/consulting/edukacja, IT/ICT Zobacz ofertę

Obsługa informatyczna i marketingowa stron internetowych

Zajmujemy się pełną obsługą informatyczną i marketingową nad stronami małych i średnich firm. Wdr...
Polska - Sokola 2020-07-15 Dodał: Łukasz Tomaszczyk Doradztwo/consulting/edukacja, IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Odzyskanie praw ochronnych do znaku towarowego w China

Odzyskiwanie znaku towarowego zarejestrowanego w Chinach przez podmiot trzeci.
Polska - STRASZYN 2020-06-14 Dodał: Michał Bielewicz Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Sektor kreatywny, Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert