Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAnti-COVID offer by Polish Business – cyfrowa platforma wspierająca polskich przedsiębiorców na zagranicznych rynkach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2020-05-21 16:42:03
eksport, msz

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło platformę Anti-COVID Offer by Polish Business, mającą na celu wsparcie eksportu polskich produktów, w szczególności innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie.

Strona ANTI-COVID Offer powstała z myślą o zebraniu w jednym miejscu informacji o produktach i rozwiązaniach oferowanych przez polskich przedsiębiorców i naukowców, które mogą okazać się przydatne w walce z pandemią COVID-19 i w przeciwdziałaniu jej skutkom. – Dokładamy starań, by jak najszerzej promować przy tej okazji polski biznes i nowatorskie rozwiązania z obszaru wysoko zaawansowanych technologii. Pamiętamy też o tym, że w wyniku kryzysu spowodowanego pandemią przerwane zostały np. łańcuchy dostaw artykułów żywnościowych do niektórych krajów i regionów świata. Stąd rubryka z artykułami rolno-spożywczymi – mówi Paweł Jabłoński, wiceminister w MSW.

MSZ uruchomiło również na swoim portalu specjalną stronę adresowaną do importerów. Są na niej zamieszczane i na bieżąco aktualizowane informacje o obowiązujących w 119 krajach ograniczeniach w eksporcie. Na stronie uruchomiono również ważną zakładkę dot. logistyki dostaw z przydatnymi informacjami o możliwościach realizacji dostaw do Polski.

Zainteresowane podmioty mogą zgłaszać swoje oferty do zamieszczenia na stronie poprzez kontakt z MSZ pod adresem: anti-covid.offer@msz.gov.pl.