Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInternacjonalizacja działalności – kolejne udogodnienia dla beneficjentów PARP

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2020-05-07 16:00:13
covid, parp, polska agencja rozwoju przedsiębiorczości, poir, fundusze europejskie

W związku z negatywnym wpływem pandemii COVID-19 na gospodarkę i działalność przedsiębiorców, PARP wprowadza kolejne udogodnienia w projektach dotyczących umiędzynarodowienia działalności biznesowej.

Dotyczą one konkursów Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych (2.3.3 POIR), Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand (3.3.3 POIR) oraz Internacjonalizacja MŚP (1.2 POPW).

Wprowadzono dodatkowe możliwości dla projektów rozliczanych na podstawie tzw. kosztów rzeczywistych.

  • Pomimo odwołania imprez targowych, za „kwalifikowalne” zostaną uznawane będą określone wydatki wcześniej poniesione przez przedsiębiorców.
  • Za kwalifikowalne będą uznawane również koszty udziału w odwołanych szkoleniach, przy spełnieniu określonych warunków. ​

Wydatki – na skutek odwołania wydarzeń – będą w większości przypadków niższe od wcześniej zakładanych w budżecie. Dlatego PARP zapewnia beneficjentom (przy projektach z wykorzystaniem pomocy de minimis), możliwość wykorzystania tych wolnych środków na inne zadania. Dotyczy to zarówno przesunięcia środków na inne zadania, bądź na realizację dodatkowych nowych zadań, nie przewidzianych dotąd w projekcie, a które dopuszcza dokumentacja konkursowa, tzn. ich realizacja będzie przyczyniać się do osiągnięcia wskaźników rezultatu na zakładanym poziomie.

Szczegółowe informacje dla beneficjentów ww. programów znajdziecie na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.