Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkania b2b dla firm działających w branżach związanych z wykorzystaniem i ochroną wód

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2019-04-18 12:08:48
norwegia, granty norweskie, ochrona wód, technologie wodne, blue technologies

Działasz w branży związanej z wykorzystaniem lub ochroną wód morskich lub śródlądowych i szukasz partnera biznesowego? Będziesz potrzebować dodatkowych funduszy na realizację swojego projektu? Giełda kooperacyjna w Norwegii pomoże Ci wykonać pierwszy krok. Nawiąż współpracę z norweskim partnerem i zwiększ swoje szanse na uzyskanie dotacji nawet do 8 000 000 złotych.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej i konferencji, które obędą się 22 maja 2019 r. w miejscowości Ålesund, położonej na fiordzie na południu Norwegii – jednym z głównych ośrodków gospodarczych i naukowych branży morskiej w tym kraju.

 

Dla kogo przeznaczone są spotkania?

Dla firm działających w branżach związanych z wykorzystaniem i ochroną wód (blue technologies), w szczególności dla zainteresowanych uzyskaniem dotacji z programu Grantów Norweskich, w tym w:

 • przemyśle morskim, portowym,
 • turystyce,
 • biotechnologiach opartych o zasoby morskie,
 • technologiach ochrony środowiska mających zastosowanie do wód morskich i śródlądowych,
 • technologiach związanych z „zieloną” energetyką.

 

Koszty

Udział w giełdzie kooperacyjnej i towarzyszących jej wydarzeniach jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie. Uczestnikom przysługuje:

 • wpis do internetowego katalogu uczestników giełdy kooperacyjnej,
 • indywidualny harmonogram spotkań,
 • możliwość odbycia wizyty w nowoczesnym Norwegian Maritime Competence Center po zakończeniu spotkań b2b,
 • udział w branżowym wydarzeniu networkingowym (z poczęstunkiem) w przeddzień giełdy kooperacyjnej, tj. 21 maja, w godz. 18.00-21.30 – polecamy wykorzystanie tej nieformalnej okazji do nawiązywania kontaktów i prowadzenia dłuższych rozmów biznesowych,
 • wsparcie logistyczne, pomoc przy rejestracji i podczas trwania giełdy,
 • poczęstunek (lunch) w dniu organizacji giełdy kooperacyjnej.

 

Jak to działa?

 • Uczestnicy opisują krótko potencjalny projekt grantowy oraz rolę poszukiwanego partnera norweskiego w formularzu rejestracyjnym online. Treść formularza podlega weryfikacji i zatwierdzeniu przez organizatorów.
 • Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu na stronie internetowej giełdy kooperacyjnej.
 • Z katalogu online zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy.
 • 22 maja 2019 r. przy ponumerowanych stolikach odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych indywidualnych spotkań po 20 minut każde.

Oficjalnym językiem spotkań będzie jęz. angielski.

 

Granty Norweskie

PARP ogłosi w drugiej połowie 2019 r. konkursy grantowe w ramach realizacji programu Grantów Norweskich w sekcji „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” na lata 2014-2021. Planowane jest m.in. wsparcie dla opracowania i wprowadzania innowacji produktowych lub procesowych w obszarze wód morskich i śródlądowych oraz ich bezpośredniego otoczenia. Rozwiązania te powinny być nowe przynajmniej w wymiarze firmy, choć zachęcamy do tworzenia (B+R) i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych w skali rynku. Dotacje będą mogły pokryć do 70% kosztów kwalifikowanych i wynosić nawet 8 mln złotych.

Czynnikiem zwiększającym szanse otrzymania grantu będzie realizacja projektu grantowego w partnerstwie z podmiotem norweskim, dlatego zachęcamy do udziału w giełdzie kooperacyjnej firmy, które współpracują już z Norwegią lub mają pomysł na wspólne przedsięwzięcie biznesowe z podmiotem norweskim. Spotkania b2b są najlepszą okazją do poznania partnerów z Norwegii. To efektywny, tani i wygodny sposób na przedstawienie się wielu potencjalnym partnerom biznesowym w jednym miejscu i czasie.

 

Zarejestruj się już dzisiaj

Wszystkich zainteresowanych udziałem w giełdzie kooperacyjnej prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie na której znajduje się także program imprezy.

Uwaga! W przypadku dużej liczby chętnych organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru firm uczestniczących w wydarzeniu.

Dodatkowych informacji udziela p. Sylwia Banaszkiewicz, e-mail: sylwia_banaszkiewicz@parp.gov.pl, tel.: 22 432 82 97

Organizatorami są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Innovation Norway.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pozycjonowanie Olsztyn - Agencja Reklamowa Seo-Local.pl

Firma Seo local jest agencją reklamową z Olsztyna. Specjalizujemy się głównie w projektowaniu str...
Polska - Olsztyn 2021-04-26 Dodał: Sebastian Wieczorek IT/ICT, Komputery Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert