Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSzukasz zagranicznego stażysty? Zgłoś się do programu realizowanego przez PARP

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2019-03-28 16:21:59
erasmus, staż, parp

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości od 7 lat realizuje program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców. Jest to transgraniczny program wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach Unii Europejskiej i nie tylko.

Do wymiany doświadczenia dochodzi podczas pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga początkującemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy.

Zarówno młodym, jak i bardzo doświadczonym przedsiębiorcom program niesie istotną wartość dodaną: potencjalne korzyści obejmują wymianę wiedzy i doświadczenia, możliwości budowania sieci kontaktów na terenie Europy, nawiązywanie nowych stosunków handlowych i poznawanie rynków zagranicznych.

 

Przedsiębiorca przyjmujący uczestniczący w programie czerpie korzyści uzyskując możliwość:

  • pracy z energicznym i zmotywowanym początkującym przedsiębiorcą, który może przyczynić się do rozwoju firmy, wnosząc innowacyjne pomysły, nową wiedzę i umiejętności;
  • czerpania korzyści z tego, że ktoś „świeżym okiem” spojrzy na firmę, a także ze specjalistycznej wiedzy, którą dysponuje początkujący przedsiębiorca, a której nie ma przedsiębiorca przyjmujący;
  • pełnienia roli trenera i mentora;
  • zdobywania wiedzy na temat zagranicznych rynków, rozszerzania możliwości biznesowych i angażowania się w działania międzynarodowe;
  • nawiązywania kontaktu z przedsiębiorcami z innych państw UE i zdobywania okazji do współpracy z nimi;
  • budowania sieci kontaktów i silnych relacji, które mogą być przydatne w przyszłości do wzajemnych konsultacji, udzielania referencji i poszukiwania zagranicznych partnerów;
  • doskonalenia umiejętności językowych.

Większość przedsiębiorców przyjmujących tak ceni sobie to doświadczenie, że decyduje się na przyjmowanie kolejnych początkujących przedsiębiorców!

Koszty związane z pobytem młodego przedsiębiorcy u doświadczonego przedsiębiorcy pokrywane są z grantu, który otrzymuje z KE młody przedsiębiorca.

Obowiązkiem doświadczonego przedsiębiorcy jest jedynie zapewnienie młodemu przedsiębiorcy miejsca do pracy u siebie w firmie.

Przedsiębiorcy chętni do udziału w programie zapraszam do kontaktu z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, która pełni rolę Instytucji Pośredniczącej, telefonicznie (22 432 8703), lub mailowo (monika_luczak@parp.gov.pl)

 

Więcej informacji nt. programu