Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkania b2b z norweskimi firmami z branży zielonych technologii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2019-02-26 11:47:02
norwegia, granty norweskie, zielone technologie, oze, automatyka, innowacje procesowe

19 marca 2019 r. w Oslo odbędzie się giełda kooperacyjna dla firm oferujących i poszukujących rozwiązań z zakresu zielonych technologii.

Międzynarodowa giełda kooperacyjna, organizowana przez ośrodki sieci Enterprise Europe Network, będzie towarzyszyć konferencji poświęconej możliwościom współpracy i ubiegania się o dofinansowanie na wspólne projekty.

Celem wydarzenia jest m. in. umożliwienie nawiązania współpracy pomiędzy firmami z Polski i Norwegii zainteresowanymi wykorzystaniem zielonych technologii w przemyśle, w tym informatyzacją, automatyzacją oraz zwiększeniem efektywności procesów i technologii przemysłowych.

 

GRANTY NORWESKIE

PARP planuje ogłoszenie w drugiej połowie 2019 r. konkursów, w których czynnikiem zwiększającym szanse otrzymania grantu będzie realizacja projektu w partnerstwie z podmiotem norweskim.

W ramach realizacji programu Grantów Norweskich w sekcji „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” na lata 2014-2021 planowane jest m.in. wsparcie dla wprowadzania w firmie innowacji produktowych lub procesowych które zmniejszają negatywny wpływ prowadzonej działalności na środowisko. Rozwiązania te powinny być nowe przynajmniej w wymiarze firmy, choć zachęcamy do tworzenia (B+R) i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych w skali rynku. Dotacje będą mogły pokryć do 70% kosztów kwalifikowanych i wynosić nawet 8 mln złotych.

Wnioskodawcami mogą być mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski od co najmniej roku (zamknięty przynajmniej jeden rok obrotowy), które w ciągu ostatnich trzech lat osiągnęły przychody ze sprzedaży w wysokości 600 tys. złotych.

Giełda kooperacyjna w Oslo będzie doskonałą okazją do poznania firm z Norwegii, z którymi będzie można utworzyć partnerstwa i wspólnie ubiegać się o dofinansowanie. Takie wydarzenie to efektywny, tani i wygodny sposób na spotkanie wielu potencjalnych partnerów biznesowych i technologicznych w jednym miejscu i czasie.

 

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ SPOTKANIA?

Uczestniczące firmy powinny być zainteresowane ubieganiem się o grant w ramach prowadzonego przez PARP programu Grantów Norweskich, w tym stworzeniem partnerstwa projektowego z firmą norweską. Podmioty norweskie biorące udział w giełdzie kooperacyjnej będą nastawione na szukanie partnerów z Europy Środkowo-Wschodniej. 

 

JAK TO DZIAŁA?

  • Uczestnicy określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać w formularzu rejestracyjnym dostępnym online;
  • Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu online na stronie internetowej giełdy kooperacyjnej;
  • Z katalogu online zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy;
  • 19 marca 2019 r. przy ponumerowanych stolikach odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych indywidualnych spotkań po 20 minut każde.

 

KOSZTY

Udział w giełdzie kooperacyjnej i towarzyszącej jej konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie.

Uczestnikom przysługuje:

  • wpis do internetowego katalogu uczestników giełdy kooperacyjnej,
  • indywidualny harmonogram spotkań,
  • wsparcie logistyczne, pomoc przy rejestracji oraz podczas trwania giełdy,
  • poczęstunek (lunch) w dniu organizacji giełdy kooperacyjnej.

Oficjalnym językiem spotkań będzie jęz. angielski.

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZISIAJ!

Wszystkich zainteresowanych udziałem w giełdzie kooperacyjnej prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie https://green-industry-innovation.b2match.io, na której znajduje się także szczegółowy program imprezy. Prosimy o przesyłanie informacji o dokonanym zgłoszeniu również do nas, na adres email podany poniżej.

Uwaga! W przypadku dużej liczby chętnych organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru firm uczestniczących w wydarzeniu.

Dodatkowych informacji udziela p. Sylwia Banaszkiewicz, e-mail: sylwia_banaszkiewicz@parp.gov.pl.

Więcej informacji o giełdzie na stronie Innovation Norway