.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie nt. niemieckiego rynku IT, Toruń

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2018-05-16 12:21:44
niemcy, it, szkolenie

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dla firm IT, dotyczącym ekspansji na rynek niemiecki, które odbędzie się 5 czerwca 2018 roku w Toruniu.

Spotkanie zostanie zorganizowane od godz. 10.00 na terenie Toruńskiego Parku Technologicznego, przy ul. Włocławskiej 167.

 

Potencjał rynku IT w Niemczech:

 

Wielkość, stabilność i potencjał wzrostu niemieckiego rynku IT, a w szczególności sektora oprogramowania, potwierdzają słuszność wyboru tego rynku jako miejsca ekspansji i obszaru, który staje się dla coraz większego grona polskich firm fundamentem ich rozwoju. Niemiecki rynek oprogramowania, największy w Europie, stanowiący niemal czwartą część rynku europejskiego, rośnie nieprzerwanie od dobrych kilku lat i ma w 2018 r. osiągnąć wartość 24,4 miliardów euro. Ponadto na rynku niemieckim tworzonych jest wiele miejsc pracy, ale pracodawcy mają coraz większy problem z obsadzeniem wolnych stanowisk i zatrudnieniem wykwalifikowanej kadry. To wpływa na popularność modeli outsourcingowych i nearshoringowych oraz tworzenia zespołów rozproszonych, zlokalizowanych w wielu krajach.

 

Wtorki z Eksportem w Toruńskim Parku Technologicznym

 

Wydarzenie to odbywa się w ramach cyklu: „Wtorki z eksportem w Toruńskim Parku Technologicznym”, będącego niepowtarzalną okazją do zapoznania się z możliwościami wkraczania na międzynarodowe rynki, jak również z inicjatywami gospodarczymi placówek wspierających przedsiębiorców w internacjonalizacji.

 

W roli ekspertów wystąpią:

 

Paweł Kulbiński - Prokurent, DREBERIS Sp. z o.o., przedstawiciel Federacji BVMW oraz

Łukasz Jankowski - Kierownik Projektów Międzynarodowych, DREBERIS Sp. z o.o., przedstawiciel Federacji BVMW.

DREBERIS jest niemiecką firmą doradczą z siedzibą we Wrocławiu, w Dreźnie, w Schwyz (Szwajcaria) i we Lwowie. Firma pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom działającym lub planującym ekspansję na rynki zagraniczne, w szczególności na rynek niemiecki. DREBERIS jest również oficjalnym przedstawicielem Stowarzyszenia BVMW w Polsce i Szwajcarii. Federacja BVMW jest największą organizacją, skupiającą małe i średnie przedsiębiorstwa w Niemczech oraz jedną z największych tego typu na świecie.

 

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY. Liczba miejsc ograniczona! (spotkanie dedykowane przedsiębiorstwom z sektora IT/ICT).

 

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

 

Szczegółowych informacji udziela:

Damian Wielewski
tel.: 56 699 54 82
damian.wielewski@tarr.org.pl

 

Załączniki: Program - Niemiecki rynek IT jako szansa dla polskich firm

 

Serdecznie zapraszamy