Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStart Alliance Berlin - program dla startupów z branży Smart City

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2018-04-30 15:49:49
berlin, startupy, smart city, inteligentne rozwiązania

Warszawskie firmy mogą do 14 maja 2018 r. aplikować do programu Start Alliance Berlin. To szansa na poznanie niemieckiego ekosystemu startupów.

Start Alliance Berlin to kolejna inicjatywa, w której mogą brać udział warszawskie startupy. Tym razem program skierowany jest w szczególności do firm pracujących nad szeroko pojetymi rozwiązaniami dla inteligentnych miast.

 

Firmy, które zostaną przyjęte, będą miały okazję poznać niemiecki ekosystem startupów, zaprezentować swój pomysł przed potencjalnymi inwestorami i wziąć udział w wydarzeniach Tech Open Air w Berlinie i CeBIT  w Hanowerze.

 

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 14 maja 2018 r.

 

Pobyt w Berlinie potrwa od 11 do 22 czerwca 2018 r. i obejmie m. in.:

  • możliwość skorzystania ze strefy co-workingwej,
  • warsztaty nt. rozwoju firmy i pozyskiwania inwestorów w Niemczech,
  • udział w Tech Open Air i CeBIT,
  • networking.

 

Program skierowany jest do firm, które wykroczyły już poza etap pomysłu czy prototypu i zostały z powodzeniem wprowadzone na rynek krajowy.

 

Uczestnicy mogą liczyć m. in. na pokrycie kosztów noclegów i nieodpłatny dostęp do strefy coworkingowej.

 

Szczegółowe informacje nt. programu i rejestracja

 

 Start Alliance to sieć publiczno-prywatnych partnerów, prowadzących działania akceleracyjne, łączące startupy i duże firmy (korporacje) w takich miastach, jak Berlin, Nowy Jork, Tel Awiw, Londyn, Paryż, Pekin, Szanghaj i Wiedeń. W tym roku dzięki Projektowi Next Step Poland, w który zaangażowane są trzy organizacje z Grupy PFR: Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości) i PFR (Polski Fundusz Rozwoju), do grona innowacyjnych miast dołączyła Warszawa.