Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWydarzenie dla branży ICT w ramach projektu ELAN, Bogota (Kolumbia)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2017-11-30 15:37:09
elan, bogota, kolumbia, ict

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie "Rola Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (ICT) w planie rozwoju Kolumbii ze szczególnym uwzględnieniem departamentu Bogota – Cundinamarca", które odbędzie w dniach 14-15 listopada 2017 r. w Bogocie w Kolumbii.

Organizatorem wydarzenia jest TECNALIA Colombia we współpracy z TECNNOVA, INNPULSA Colombia, COLCIENCIAS, Holland House Colombia oraz TECNALIA we współpracy z Software & IT Cluster of the Chamber of Commerce of Bogotá ze wsparciem CDTI (Centre for Industrial Technological Development, Hiszpania).

Spotkanie dotyczyć będzie Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych jako technologii umożliwiających reagowanie na pilne potrzeby związane z wdrażaniem Strategii Inteligentnych Specjalizacji departamentu Bogotá - Cundinamarca.

Rozwój sektora Technologii Informacyjnych i Oprogramowania od lat ma dla Kolumbii znaczenie priorytetowe, dzięki czemu otrzymuje wsparcie instytucjonalne oraz możliwość korzystania z usług sieci wyspecjalizowanych przedsiębiorstw chętnych do współpracy przy generowaniu nowych możliwości biznesowych w sektorze. Dane liczbowe:

 • Według IDC Research Inc., uznanego lidera światowego lidera badań rynku w sektorze informatycznym, w latach 2003-2005 rynek IT w Kolumbii wzrósł pięciokrotnie.
 • Rynek jest zdominowany przez sprzęt, na który przypada 54,7% sprzedaży, w porównaniu z 33,1% dla oprogramowania i 12,1% dla usług (IDC, 2016).
 • Kolumbia jest trzecim co do wielkości dostawcą usług IT w regionie za Brazylią i Meksykiem, osiągając sprzedaż w wysokości 2,4 mld USD.
 • 78% średnich i dużych kolumbijskich przedsiębiorstw informatycznych ma siedzibę w Bogocie (Invest in Bogota, 2016).
 • Kolumbia posiada infrastrukturę pozwalającą na wspieranie działalności na najwyższym światowym poziomie, w tym 10 kabli podmorskich umożliwiających wykorzystanie technologii 4G (MinTIC, 2015).

Spotkanie odbędzie się równocześnie z konferencją 20th TCI Global Conference, co umożliwi uczestnikom zaangażowanie się w strategie klastrów w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.

Wydarzenie ma na celu określenie aktualnego stanu wybranych tematów, ustalenie wyzwań, usprawnienie i konsolidację obszarów dla generowania możliwości biznesowych w oparciu o transfer technologii. Sesje dotyczyć będą m.in.:

 • Identyfikacji i omówienia wyzwań technologicznych i rynkowych istniejących w Kolumbii, a w szczególności w departamencie Bogotá - Cundinamarca.
 • Zaprezentowanie oferty przedsiębiorstw europejskich oraz ich podejścia do rozwiązywania problemów lokalnych partnerów w celu prowadzenia współpracy biznesowej.
 • Połączenie potencjału z obu kontynentów w celu nawiązywania współpracy i rozwijania nowych przedsięwzięć biznesowych opartych o technologię.
 • Omawiania konkretnych pomysłów na biznes w ramach dwustronnych spotkań uczestników.

UCZESTNICY Z AMERYKI ŁACIŃSKIEJ I EUROPY:

 • Firmy, w szczególności MŚP, zainteresowane tworzeniem przedsięwzięć biznesowych opartych o technologię (Technology-Based Business Opportunities – TBBO) w obszarze wyzwań określonych dla kraju.
 • Przedstawiciele organów administracji.
 • Centra technologiczne, szkoły wyższe, instytuty badawcze i inne organizacje działające w oparciu o wiedzę.
 • Klastry, stowarzyszenia przedsiębiorstw i inne organizacje wsparcia biznesu.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja.

Więcej informacji i zapisy na stronie: http://www.elannetwork.org/content/2017-colombia-event

Podmioty zainteresowane udziałem w wydarzeniach ELAN Network zachęcamy do kontaktu z polskim partnerem projektu:

Fundacja Technology Partners

ul. Pawińskiego 5a

02-106 Warszawa

tel.: 22 658 36 07 / 22 658 14 76

e-mail: p.kosmider@technologypartners.pl / info@technologypartners.pl